Piyano sihirbazları yeniden Antalya’da

Piyano sihirbazları

yeniden Antalya’da

 

23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin şehir etkinlikleri muhteşem performanslarla devam ediyor. Sırada 9 ve 10 Aralık’taki gösterileriyle ‘piyano sihirbazları’ Il Grande Piano var. Yere kurulan ve ayakla çalınan dev klavyeleri ile geçen yılki festivale büyük renk katan Il Grade Piano, 9 Aralık’ta Saat Kulesi’nde, 10 Aralık’ta Alanya Kızılkule’de müzikseverlerle buluşacak

 

Bu yıl 9-22 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek 23. Antalya Uluslararası Piyano Festivali’nin şehir etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Aurelien Froissart’ın halkla iç içe gerçekleştirdiği etkinliklerle tüm Antalya’ya yayılan notalar, bu hafta sonu da dünyada ‘piyano sihirbazları’ olarak alınan Il Grande Piano’nun gösterileriyle Antalya’ya renk katacak.

SAAT KULESİ VE KIZILKULE’DE

Yere kurulan, ayakla çalınan ve tuşları bir metre uzunluğunda olan dev klavyeleriyle gerçekleştirdikleri gösterileriyle milyonlarca müziksevere ulaşan Il Grande Piano, hafta sonunda Antalya’daki hayranlarıyla buluşacak. 9 Aralık Cumartesi günü Saat Kulesi’nde, 10 Aralık Pazar günü ise Alanya Kızılkule’de saat 13.00 ve 15.00’te performanslarını sergileyecek olan grup, gösterilerini yine halkla iç içe gerçekleştirecek.

Sosyal medyada gösterileri 600 milyondan fazla görüntülemeye ulaşarak rekorlar kuran grup bugüne dek 20’ye yakın ülkede performanslarını sergiledi ve milyonlarca müziksevere ulaştı. Geçen yılki festivalde de Antalya’da muhteşem etkinliklere imza atan Il Grande Piano’nun aynı anda birkaç kişinin çalabildiği ve koreografilerle renklenen performanslarına izleyiciler de eşlik edebiliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x