Ekrem İmamoğlu: Kendilerine yakın vakıflara para aktaran kirli hortumu kestik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adil İstanbul Proje Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. İmamoğlu’nun konuşmalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Hem güçlü hem mutlu bir ülke olmak adaletle mümkündür. İstanbul’da bizden önce adil şehre getirmek kimsenin umrunda olmadı. Sosyal yardımları partizanlığın bir aracı olarak evirdiler. Milyonlarca İstanbul’u yoklukla mücadele ederken, bir avunç insanın zenginleştirmek için israf düzeni kurdular. Hatırlarsanız İmamoğlu gelirse sosyal yardımlar kesilir dediler. Biz kendilerine yakın vakıf ve kuruluşlara para aktaran kirli hortumu kestik. Partizanlıktan tamamen arındırılmış, vatandaşa saygılı bir sistemi kurduk

Yeni dönem için 10 alanda hazırlanan büyük projeleri sıralayacağım

“Kızlar okusun” projemizi hayata geçireceğiz. 30 bin kız çocuğunun ailesine ‘eğitime başlangıç desteği olarak) 3 bin TL vereceğiz.

İstanbul sınırları dahilinde 100 bin engelli şehit çocuğu veya evebeyin kaybı yaşamış, yoksulluk durumu bulunan ilkokul, ortaokul lise ve iyileştirme merkezlerinde eğitim gören öğrencilerimize 3 bin TL eğitim desteği vereceğiz.

39 ilçede 100’ün üzerinde okulda beslenme desteği sağlamaya başladık. 

2014-25 yıllarında ilk ve orta okula giden çocukalrımıza 2 milyon okul beslenme destek paketi sağlayacağız

Haksüt projemiz kesintisiz devam edecek

Kadınların ve çocukların sosyalleşmesi amacıyla 50 yuvamız İstanbul projelesine 50 kısa mola merkezi açacağız

2 çocuk oyun dünyası merkezi açacağız

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x