Ankara’da Gerçekleşen Terör Saldırısında Kullanılan Araca Dair Önemli Bir Detay Ortaya Çıktı

Bu sabah saatlerinde Ankara Kızılay çevresinde insanlar patlam sesleri duydu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamaları sonrası, İçişleri Bakanlığı’na düzenlenen bir terör saldırısı girişimi olduğu öğrenildi. Konuya ilişkin yayın yasağı gelirken, saldırıda kullanılan ticari araca dair çok önemli bir detay ortaya çıktı.

Ankara’da gerçekleşen terör saldırısı girişiminde kullanılan hafif ticari araca dair önemli bir gerçek ortaya çıktı.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kullandıkları ticari aracı Kayseri’de gasp ederek Ankara’ya geldikleri ortaya çıktı. Kayseri’nin Develi ilçesinde veterinerlik yapan Mikail Bozloğan’ı başından vuran ve canına kıyan teröristler, aracını alarak Ankara’ya geldi.

Sabah’ta yer alan haberlere göre kullanılan 38 TP 962 plakalı araç, Kayseri, Develi’nin Çataloluk Köyü’ne bağlı Avlağa Mezrası’nda yaşayan Mikail Bozdağ’a aitti.

Aracı gasp etmek isteyen teröristler, veterinerin yolunu kesmelerinin ardından canına kıyarak, Mikail Bozloğan’ı şarampolden aşağı yuvarladılar. 

Çataloluk Köyü Muhtarı İsmail Yıldırım bu olayın bir önceki akşam 20:30 civarında gerçekleştirdiğini beyan etti. 

‘Teröristler Avlağa mezrası yakınlarında Veteriner Mikail Bozlağan’ın aracını durduruyor. Mikail’i öldürüp aracını gasp ediyorlar. Yolun kenarına şarampole sürüklüyorlar. Babası, oğlunu telefonla defalarca arıyor ancak telefon açılmayınca baba aramaya çıkıyor.’

Muhtar, Mikail Bozloğan’ın bedenini, oğlunu aramaya çıkan babasının bulduğunu söyledi.

‘Mikail’in babası aracıyla seyir halindeyken virajlı ve tehlikeli bir yer var. Oraya gelince mecburen yavaşlıyor. O sırada yolda kan izi görüyor. Baba kan izlerini takip ederek oğlunun cesedini buluyor.’

Ayrıca kamera kayıtlarını incelediklerini, köylerinin Adana sınırındaki Toros dağlarına çok yakın olduğunu belirten Muhtar İsmail Yıldırım, teröristlerin kameralara takılmamak için arazi yolunu kullandıklarını açıkladı.

‘Biz Mikail’in aracını ormanda aradık ama bulamadık. Teröristler ormanlık alandan yürüyerek gelmişler. Bizim köyün kameralarında Mikail’in aracının girişi var ancak çıkışı yok. teröristler kameralara takılmamak için arazi yollarından gitmişler. Bizim köyümüz Torosların dibinde ormanlık ve dağlık bir alan.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x